Profil školy

ORGANIZÁCIA ŠKOLY

Sme základná škola s 1., 2., 3. a 4. ročníkom. Naším  zriaďovateľom je Obecný úrad Hostie.  V prevádzke máme aj školský klub detí. V tomto školskom roku 2023/2024 základnú školu navštevuje 35 žiakov. Školský klub navštevuje 30 žiakov.

Zameranie našej školy vychádza z požiadaviek tvorivo-humanistickej výchovy a vzdelávania našich detí. Hlavným cieľom  je rozvoj plnohodnotnej osobnosti žiaka, ktorá je schopná samostatne pracovať a sebazdokonaľovať sa.

CIELE  A ZAMERANIE ŠKOLY A STUPEŇ VZDELANIA

Základná škola Hostie je vidieckou školou, je vzdelávacou aj kultúrnou inštitúciou v obci.

Základným cieľom je poskytnúť žiakom kvalitné vzdelanie vo všetkých oblastiach. Vytváranie pozitívneho vzťahu k rodnej obci, jej histórii, ale aj ku krásam prírody a ochrana prírodného prostredia sú hlavné myšlienky školy. Venujeme sa regionálnej výchove /doplnenie do učiva vlastivedy, slovenského jazyka, hudobnej avýtvarnej výchovy/, environmentálnej výchove / posilnenie hodinovej dotácie prírodovedy/. Pre vytvorenie pozitívneho vzťahu k športu sa využije nové multifunkčné ihrisko. Pre výučbu informatickej výchovy slúži  učebňa so 6 počítačmi a tiež sú počítače v každej triede aj s dataprojektormi. Jedným z cieľov je podporovať tvorivosť, komunikatívnosťa prezentačné schopnosti detí. Nemenej dôležitá je aj výučba cudzích jazykov, najmä anglického jazyka, ktorému sa venujeme od prvého ročníka.

Sme základná škola prvého stupňa. Poskytujeme všeobecné vzdelanie, stupeň vzdelania – ISCED 1. Žiaci pokračujú v štúdiu na ZŠ Topoľčianky.

• Vytvárať pohodové školské prostredie - Škola pre každého

• Zdravo učiť - Porozumieť všetkým

• Vychovávať ľudskú osobnosť - Porozumieť každej osobnosti

• Vytvárať informačné prostredie - Všetci pracujeme s informáciami

• Vytvárať podmienky pre ďalšie vzdelávanie  - Porozumieť potrebe celoživotného vzdelávania pre všetkých

VYUČOVACÍ VARIANT

V školskom roku 2022/2023 sa v 1., 2., 3. a 4. ročníku vyučuje podľa Školského vzdelávacieho programu, ktorý vychádza zo Štátneho vzdelávacieho programu. Podľa neho sme  časovú dotáciu niektorých povinných učebných predmetov posilnili nasledovne :

1. ročník -  Informatickú výchovu 1hod.,

Anglický jazyk             1 hod.

2. ročník -  Matematiku                  1 hod.,

Anglický jazyk             1 hod.

3. ročník -  Slovenský jazyk            1 hod.,

Výtvarnú výchovu         1 hod.,

Pracovné vyučovanie    1 hod.

4. ročník -  Slovenský jazyk            1 hod.

ZAMESTNANCI ŠKOLY

Riaditeľka školy:   PaedDr. Lenka Kmeťová:  1. ročník